Сампдория записа трета победа от началото на юли и вече

...

Сампдория се отдалечи от опасната зона

Сампдория записа трета победа от началото на юли и към този момент гледа от малко по-голяма отдалеченост зоната на изпадащите. Отборът на Клаудио Раниери завоюва с 3:1 гостуването си на Удинезе.

Самп стигна до триумфа в края, откакто Бонацоли изведе гостите напред в 84-ата минута, а резервата Габиадини оформи крайния резултат в добавеното време. Лазаня откри резултата в 37-ата минута, а Куаярела изравни в края на първата част.
Завръщането на Фабио Куаярела в състава бе в основата на триумфа на отбора от Генуа. Той тормозеше отбраната на домакините от началото. Удинезе обаче откри резултата, откакто дълго подаване бе овладяно от Лазаня. Той избута Йошида, напредна и разстреля Мусо. Гостите стачкуваха, като желаеха нарушаване, само че съдията призна гола. Куаярела изравни, откакто Екдал му смъкна топката и той стреля от въздуха.

GANOOOOOOOOÓ SAMPDORIA

3-1 en casa de Udinese!#QUAGLIARELLA volvió a las canchas y marcó el camino,#BONAZZOLI puso la ventaja con un golazo de chilena
Y #GABBIADINI lo liquidó con una joyita, la bajó y definió todo en una baldosa, una delicadeza de esa zurda mágica pic.twitter.com/Hcx92QzaTN
— Sampdorianos (@Sampdorianos) July 12, 2020
Удинезе стартира по-силно втората част и се наложи вратарят на гостите Аудеро да прави няколко спасявания. Шест минути преди края Бонацоли изведе Сампдория напред в резултата след задна ножица. Аудеро бе близо да подари точката на домакините, откакто сбърка съдбовно. Топката обаче се удари в рамото на Нуйтинк и попадението не бе прието. Влезлият като запаса Габиадини се разписа в края с прекрасен удар.