Сампдория спечели гостуването си на Лече с 2:1 в мач,

...

Сампдория се отдалечи от опасната зона в мач на дузпите

Сампдория завоюва гостуването си на Лече с 2:1 в мач, който бе директна борба за оцеляване в Серия А. И трите гола в мача бяха маркирани от дузпи. Гастон Рамирес откри за отбора от Генуа малко преди почивката, а Марко Манкосу изравни в 50-ата минута. Отново Рамирес бе прецизен от бялата точка в 75-ата минута, с цел да донесе успеха на гостите.

Il freddissimo Ramirez consegna la vittoria alla @sampdoria: doppietta dal dischetto per lui. #LecceSamp #SerieATIM #WeAreCalcio pic.twitter.com/q8Ep8YKyTx
— Lega Serie A (@SerieA) July 1, 2020
Отборът на Клаудио Раниери записа три следващи загуби след подновяването на шампионата преди днешния триумф. След петата си поредна загуба Лече заема 18-о място, а Самп съумя да се отдалечи точно от тази позиция, като към този момент има преднина от 4 точки пред днешния си противник.