Сампдория разби отборът на Бреша с 5:1 в мач от

...

Сампдория разгроми Бреша с 5:1

Сампдория разруши тимът на Бреша с 5:1 в мач от 19-ия кръг на италианската Серия " А ". По този метод Бреша остава на предпоследно място, откакто за последните четири кръга е спечелил единствено една точка, а " моряците " се отдалечиха на 5 точки от зоната на изпадащите.

Гостите започнаха по-добре и означиха ранен гол в 12-ата минута посредством Джон Чансейор, само че до края на полувремето с помощта на голове на Карол Линети в 34-ата и Якуб Янкто в даденото продължение, домакините обърнаха нещата в своя изгода. През втората част вратарят на гостите Джеси Йоронен трябваше да вади топката си цели три пъти. Паметен ден бе за Фабио Куалярела, който означи две попадения - първо в 69-ата минута вкара дузпа, а в продължението на мача съумя да се разпише и за повторно. По този метод капитанът на Самп към този момент е вкарвал 16 следващи календарни години в Серия " А ". Джанлука Капрари съумя също да запише името си измежду голмайсторите в 77-ата минута.

В идващия кръг Сампдория гостува на Лацио, а Бреша е хазаин на Каляри.