Сампдория постигна убедителна победа с 3:0 над СПАЛ 2013 в

...

Сампдория помете СПАЛ с тройка за едно полувреме

Сампдория реализира безапелационна победа с 3:0 над СПАЛ 2013 в семейството си от 30-ия кръг на Серия " А ". " Моряците " не срещнаха особени усложнения и стигнаха до триумфа с две попадения на Карол Линети в 12-ата и 45-ата минута и още едно на Маноло Габиадини в 45-ата минута.

Домакините взеха преднина рано в мача, като още в 12-ата минута Линети се възползва от неточност в защитата и с отдалечен удар по земя означи за 1:0.

В 45-ата минута Габиадини удвои с прелестно осъществяване от фаул.

В добавеното време на първата част бранител на СПАЛ направи нова съдбовна неточност, като позволи топката да мине през краката му и да стигне до Линети, който означи втория си гол в мача за 3:0.

С този триумф Сампдория направи значима крачка към спасението и излезе на 15-ата позиция с 32 точки. СПАЛ пък лети с голяма скорост към Серия " Б ", като остава на дъното с едвам 19 точки и на 7 от избавителното 17-о място.