Сампдория победи Дженоа в дербито на Генуа с 3:1 в

...

Сампдория срази Дженоа в дербито, Шевченко остава без победа

Сампдория победи Дженоа в дербито на Генуа с 3:1 в мач от 17-ия кръг на Серия А. По този метод Андрий Шевченко остава без победа, откакто пое „ грифоните “.

Символичните посетители откриха резултата още в 7-ата минута, когато Антонио Кандрева центрира чудесно към Маноло Габиадини, който с глава осъществя в долния ляв ъгъл.

Сампдория продължи да играе по-добре и при започване на второто полувреме удвои преднината си. Франческо Капуто насочи хубав изстрел, който се спря в мрежата.

В 67-ата минута гостите направиха резултата типичен. Маноло Габиадини направи отличен пробив и с компактен изстрел в долния ляв ъгъл осъществя.

Малко преди края на дуела Дженоа доближи до почетно попадение след попадение с глава на Матия Дестро, само че това не бе задоволително за домакините за освен това.

Сампдория съумя да се изкачи до 14-ата позиция в класирането, до момента в който „ грифоните “ остават в рисковата зона едвам с 10 точки.