Сампдория надделя над Ювентус с 3:2 в среща от 13-и

...

Сампдория спря серия на Юве от четири победи в Серия А

Сампдория надви над Ювентус с 3:2 в среща от 13-и кръг на Серия А, която се игра в Генуа. Всичките пет гола паднаха през второто полувреме на мача.

Колумбиецът Дуван Сапата с глава даде преднина на домакините в 52-ата минута, уругвайският му съотборник Лукас Торейра повиши на 2:0 в 71-ата, а осем минути по-късно Джанмарко Ферари направи резултата типичен в интерес на Сампдория. В спомагателното време Гонсало Игуаин от дузпа и Пауло Дибала помогнаха на Юве да понижи преднината, само че за освен това нямаше време. "Старата госпожа" прекъсна серия от четири следващи победи, а провалянето е второ за тима от началото на шампионата. Юве изостава с 4 точки от водача Наполи, който в събота се наложи над Милан с 2:1.