Само преди два дни прати Амад Диало Траоре под наем

...

Амад Диало продължава със страхотната статистика в дебютите си

Само преди два дни прати Амад Диало Траоре чартърен в Глазгоу Рейнджърс. Днес надареното крило стартира като титуляр за новия си отбор и откри резултата в дуела с Рос Каунти още в петата минута. Така котдивоарецът продължи наклонността да записва неповторимо сполучливи дебюти във всеки тим, в който играе.

Въпреки че Диало рядко се изявяваше за до момента, той се разписа още с първото си допиране в своя дебют за първия тим на " алените дяволи ". Това се случи в дуела от Лига Европа против Милан на " Олд Трафорд ".

Към тези два показателни образеца би трябвало да се добави и фактът, че Диало се разписва в дебюта си за първия тим на, записва асистенция в първия си мач в Премиър лийг и отбелязва гол в първия си дуел за Кот д`Ивоар през лична аудитория.

Въпреки че Рейнджърс имаше летящ старт в упоменатото посещение на Рос Каунти, отборът на Джовани ван Бронкхорст не съумя да завоюва трите точки, откакто позволи изравнително попадение в 96-ата минута и дуелът приключи със зрелищното 3:3.