Само какъв завършек на аматьорската надпревара в Хасковско. Цели 32

...

Хеброс заби 7 куршума на Свиленград II

Само какъв свършек на аматьорската конкуренция в Хасковско. Цели 32 гола бяха маркирани в 5 мача от последния 12-ти есенен кръг на Областната футболна група. Най-неоспорима е успеха на Хеброс (Харманли), който просто разнищи със 7:0 нямащия до този миг загуба Свиленград II. Дербито за второто място се игра в Бисер, а двама от символичните домакини записаха хеттрик. Александър Желязков се разписа в (36), (63) и (66), Марко Марков бе прецизен в (8), (26) и (83). Гол означи и капитана на отбора Николай Димитров.

Не по-малко забавен бе дуелът сред Стамболово и АФК Хасково. Гостите още от съблекалнята поведоха с гол на най-опитния Кирчо Крумов в 3-ата минута. Хасковлии се приспособиха по-добре към мокрия терен и до края на първата част набутаха още 4 попадения. Те бяха дело на Стефан Киков (21), Петьо Николов (29), Кирчо Крумов (39) и Петьо Николов (43). Второто полувреме, водачите понижиха темпото и стигнаха единствено до шести гол, дело на Христо Христов в 52-ата минута. Така АФК Хасково ще зимува на върха с актив от 32 точки.

Голов трилър се разигра в Тополовград, където локалния Сакарски състезател загуби с 4:5 от състава на Топлика (Минерални бани). Раковски пък записа трета служебна победа, откакто гостите от Тунджа (Срем) не се явиха в Ивайловград.

Както към този момент писахме, в събота тимът на Любимец 2000 извоюва трета поредна победа. Момчетата на играещия покровител на клуба Наско Сталев този път се оправиха с 3:1 над състава на Бенковски (Симеоновград). Головете за домакините вкараха Димитър Андонов (45), Митко Митков (78) и Стефан Ганчев (82), а почетното попадение на симеоновградчани означи Тони Каранейчев в 71-ата минута, след груба неточност на вратаря на Любимец 2000 Йордан Кръстев. Двубоят ще се запомни с правилната игра на двата противника, които не дадоха мотив на съдията Митко Андреев да бърка в джобчето си за картони.
В другият мач игран в Горски извор, гостите от Герганин извор (Бисер) бяха безкомпромисни и победиха локалния Извор с 5:1.