Сакраменто Кингс записа първа победа срещу Маями Хийт като гост

...

Страхотна забивка сложи край на черна серия на Сакраменто Кингс

Сакраменто Кингс записа първа победа против Маями Хийт като посетител от 2001 година насам. “Кралете” излъгаха с 89:88 “Горещите”, макар че изоставаха с 12 точки в последната четвърт. Кингс направиха серия от 17-4 в последните 5:46 минути, а при 88:87 за Хийт новобранецът ДиАарън Фокс направи страхотна добавка със забивка 3.3 секунди преди края, откакто стрелбата на Богдан Богданович не влезе в коша.

Плеймейкърът Фокс приключи мача с 14 точки, а най-резултатен за Кингс бе гардът Бъди Хийлд с 24 точки. Словенският пойнт гард Горан Драгич пък се отличи с 23 точки за Маями.

Любопитното е, че за повторно този сезон Фокс вкарва надвит панер. Той го стори при триумфа на Сакраменто със 109:108 против Филаделфия Севънтисиксърс на 9 ноември.

Сакраменто Кингс остава на последното място в класирането в Западната конференция с 15 победи и 33 загуби, до момента в който Маями е четвърти в Източната с 27 победи и 21 провали.