Сакраменто Кингс постигна трудна победа със 127:122 (30:32, 35:25, 28:30,

...

Сакраменто Кингс с трудна домакинска победа над Сан Антонио Спърс

Сакраменто Кингс реализира сложна победа със 127:122 (30:32, 35:25, 28:30, 34:35) в семейството си на Сан Антонио Спърс. Домакините в " Голдън 1 Сентър " трябваше да треперят до самия край, само че въпреки всичко съумяха да се поздравят с триумфа. Българското крило Александър Везенков не взе присъединяване в мача, защото лекува травма в глезена.

Сакраменто имаше самодейността в началните минути, само че последователно Сан Антонио съумя да изравни играта и даже да поведе с две точки в края на първата четвърт за 32:30 в своя изгода. Втората четвърт още веднъж домакините се разсъниха и подвигнаха оборотите, което им донесе и преднина от 8 точки на полувремето при 65:57.

Третата четвърт бе относително равностойна, като гостите леко стопиха изоставането си до 93:87. Решаваща обаче се оказа последната четвърт, в която играта на Сакраменто тотално се разбалансира. Играчите на Майк Браун тотално изпуснаха самодейността и бяха на косъм да изтърван и успеха, само че в самия край съумяха да избегнат резила и се добраха до крайното 127:122.

Ди`Арън Фокс бе най-резултатен за домакините с 28 точки, 5 битки и 9 асистенции. Домантас Сабонис пък записа следващия си трипъл-дабъл през сезона след 22 точки, 11 битки и 11 асистенции. За Спърс се отличи Девин Васел с 32 точки, 1 битка и 7 асистенции.