Сакраменто Кингс победи Лос Анджелис Клипърс със 176:175 след две

...

Сакраменто победи ЛА Клипърс в мач с 351 точки

Сакраменто Кингс победи Лос Анджелис Клипърс със 176:175 след две продължения във втория най-резултатен мач в историята на Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада (НБА).

Малик Монк записа връх в кариерата си с 45 точки, а Де`Арън Фокс вкара решаващия панер и приключи с 42 пункта.

Най-резултатният мач в историята на НБА е победа на Детройт Пистънс със 186:184 против Денвър Нъгетс след три продължения. Така Кингс излизат на трето място във безконечната ранглиста по точки в границите на един дуел със 176, а Клипърс са четвърти с една по-малко.

Клипърс водеха със 175:169 единствено 1:57 минути преди края на второто продължение, само че Кингс означиха последните седем точки, в това число от коша на Фокс при оставащи 36.5 секунди. Лос Анджелис получи последната пукотевица в мача, само че тя не влезе от зоната за три точки с финалната сирена.

Кауай Ленърд записа персонален връх за сезона с 44 точки за Клипърс, а Пол Джордж добави други 34. Ръсъл Уестбруук пък дебютира със 17 точки, 14 асистенции и пет битки, преди да бъде отхвърлен във второто продължение поради нарушавания.

Снимки: Gettyimages