С втория си гол в мача 44 секунди преди края

...

Нелсън удължи рекордната точкова серия на Айлендърс в НХЛ

С втория си гол в мача 44 секунди преди края на продължението Брок Нелсън донесе успеха на Ню Йорк Айлендърс с 4:3 над гостуващия Питсбърг Пингуинс в мач от следващия кръг в Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада. По този метод "островитяните " записаха пета поредна победа и 16-и следващ мач с най-малко една извоювана точка, като по този начин сложиха клубен връх.

Двата тима изиграха доста равносилен мач, като всяка една от постоянните 20-минутни третини завършваше при резултат 1:1. Евгени Малкин и Брайън Ръст на два пъти извеждаха Питсбърг напред в резултата в първата и втората част, само че Айлендърс изравняваха посредством Скот Мейфилд и Антони Бьовилие.

В 16-ата минута на третия интервал домакините поведоха за първи път посредством Нелсън, само че едвам 30 секунди преди приключването на постоянното време Патрик Хорнквист изравни за 3:3 и прати мача в продължение. В него воин още веднъж бе Нелсън, който вкара надвит гол против "пингвините " и във вторник вечер.

Торонто Мейпъл Лийфс постави завършек на серията си от шест следващи загуби след триумф с 3:1 над Аризона Койотс като посетител. С това "кленовите листа " реализираха сполучлив старт при новия треньор Шелдън Кийф, който застана отпред на отбора след уволнението на Майк Бабкок в сряда.

Остън Матюс, Тайсън Бари и Пиер Енгвал вкараха за Торонто, а вратарят Фредерик Андерсен се отличи с 30 отразени шайби. Стражът бе на 17 секунди от "шътаут ", само че сухата му мрежа бе провалена от Вини Хиностроза, който вкара почетното попадение за "койотите ".

Шампионът Сейнт Луис Блус реализира победен триумф с 5:0 при семейството си на Калгари Флеймс. Джордан Бинингтън избави всички 40 удара към вратата си за шестия си кариерен "шътаут ", а Оскар Сундквист се отличи с две попадения за "сините ".

Зак Санфорд добави гол и асистенция в мача, с по един път точни бяха и Давид Перон и Винс Дън, с цел да донесат девета победа на отбора си в последните 12 мача. За Калгари провалянето е шесто подред, като в този интервал отборът позволи 23 гола и вкара единствено пет.

Намиращият се в дъното на Западната конференция тим на Лос Анджелис Кингс записа безапелационен триумф с 5:1 при семейството си на водача в Тихоокеанската дивизия Едмънтън Ойлърс. Тайлър Тофоли осъществя две попадения за триумфа на "кралете ", а Джеф Картър се отличи с гол и две асистенции.

Словенецът Анже Копитар и Майкъл Амадио също бяха точни за домакините, чиито вратар Джонатан Куик направи 25 спасявания. За гостите от Едмънтън единственото попадение в срещата осъществя капитанът Конър МакДейвид. /БТА