С втория си гол в мача 44 секунди преди края

...

Брок Нелсън удължи рекордната точкова серия на Айлендърс

С втория си гол в мача 44 секунди преди края на продължението Брок Нелсън донесе успеха на Ню Йорк Айлендърс с 4:3 над гостуващия Питсбърг Пингуинс в мач от следващия кръг в Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада.

По този метод " островитяните " записаха пета поредна победа и 16-и следващ мач с най-малко една извоювана точка, като по този начин сложиха клубен връх.

Двата тима изиграха доста равносилен мач, като всяка една от постоянните 20-минутни третини завършваше при резултат 1:1.

Евгени Малкин и Брайън Ръст на два пъти извеждаха Питсбърг напред в резултата в първата и втората част, само че Айлендърс изравняваха посредством Скот Мейфилд и Антони Бьовилие.

В 16-ата минута на третия интервал домакините поведоха за първи път посредством Нелсън, само че едвам 30 секунди преди приключването на постоянното време Патрик Хорнквист изравни за 3:3 и прати мача в продължение. В него воин още веднъж бе Нелсън, който вкара надвит гол против " пингвините " и във вторник вечер.