С вчерашното поражение от Парагвай българският национален отбор изравни антирекорд

...

Отчайващо! Националите изравниха стар антирекорд

С вчерашното проваляне от Парагвай българският народен тим изравни антирекорд по следващи мачове без победа след Втората международна война, написа „ Меридиан мач”.

12 срещи без триумф записваме и от 12.10.1977 - 0:0 с Ейре. Черната серия стопира на 4.08.1978 година - контролата с Румъния, извоювана с 2:0.

За отбелязване е, че първото полувреме приключи с отчайваща статистика в наша щета. Точните удари бяха 4:1 за парагвайците, а общо броя бе 12:1.

Българският народен тим продължи серията с провали, като загубата е шеста в последните седем мача въобще. Поредицата се усилва на 12 мача без победа. Нашите паднаха с 0:1 от Парагвай с единственото попадение на Мигел Алмирон в 60-ата минута.