С три гола в своя дебют тийнейджърът Ерлинг Браут Холанд

...

Детето-чудо Холанд поведе "Дортмунд" към паметен обрат в дебюта си

С три гола в своя дебют младежът Ерлинг Браут Холанд изведе " Борусия " (Дортмунд) до незабравим триумф с 5:3 над " Аугсбург " при подновяването на Бундеслигата. Норвежецът, който подписа с жълто-черните преди месец, се появи от аварийна пейка, когато отборът му изоставаше с 1:3 на " WWK сцена ".

Само за 23 минути, сред 56-ата и 79-ата, Холанд оформи хеттрика си. Роденият през 2000 година нападател стана първият футболист на " Дортмунд " от Пиер-Емерик Обамеянг през 2013 година, който вкарва хеттрик още в дебюта си. По подигравка на ориста това се случи още веднъж против " Аугсбург ".

Домакините направиха доста мощно първо полувреме, след което водеха с 1:0 с гол на Флориан Нидерлехнер. Веднага след подновяването на играта Рихтер вкара втори гол за " Аугсбург " в 46-ата минута, а три по-късно " Борусия " върна едно попадение посредством Юлиан Бранд. Нидерлехнер се разписа още един път в 55-ата и изправи гостите до вратата.

Холанд влезе на терена единствено минути по-късно и в 59-ата понижи. Той получи пас от Джейдън Санчо и с едно допиране прати топката в мрежата с левия крайник. В 61-ата минута Санчо самичък осъществя. Британецът овладя дълъг пас от Матс Хумелс, излезе зад отбраната, преодоля и вратаря, с цел да се разпише в празната врата, с цел да изравни.

Детето-чудо Холанд поведе
© Reuters

Между 70-ата и 79-ата минута пристигнаха и миговете на Холанд. Той изведе отбора си напред. Първо с гол от метър пред голлинията след подаване на Торган Азар, а 11 минути преди края след асистенция на Марко Ройс.
Източник: dnevnik.bg