С три гола на Димитър Бербатов приятелите на Христо Стоичков

...

Приятелите на Христо Стоичков победиха легендите на Барса в Стара Загора

С три гола на Димитър Бербатов приятелите на Христо Стоичков победиха с 3:2 против легендите на Барселона в шоу мач, игран на градския стадион в Стара Загора пред близо 10 000 фенове. Двубоят сред двата отбора в Стара Загора приключи с грандиозна заря.

© фотография: АРХИВ
При излизането си на терена Стоичков направи послание към публиката: " Този празник е за вас и за тези малчугани, нека един ден и те популяризират България, както го направихме ние. Не не помня от кое място съм тръгнал. И не не помня по какъв начин преди няколко години ме аплодирахте тук, когато бях отпред на Ловеч ".

В 26-ата минута на срещата Мартин Петров направи бърз пробив по левия фланг, след което центрира към Димитър Бербатов, който с глава даде задатък за приятелите на Стоичков. В последните секунди на първата част Петров и Бербатов повториха това осъществяване и някогашният нападател на Манчестър Юнайтед с глава още веднъж се разписа във вратата, защитавана от Анхой.

В самото начало на втората част Стоичков, който мина от българския тим в състава от легендите на " синьо-червените ", се разписа при добавка от дузпа, откакто вратарят Стоян Колев в началото мазета удара му от бялата точка.

В 61-ата минута аварийният вратар на каталунския тим Гусман извърши нарушаване отвън наказателното поле против Васил Драголов и основният арбитър Атанас Узунов му сподели червен картон. Само пет минути по-късно Дани Гарсия с акуратен удар с глава изравни резултата.

В 75-ата минута завърналият се на терена Бербатов оформи своя хеттрик във вратата на Барса след добър пас на Лечков за крайното 3:2.

сформира:
митове на Барселона : Хесус Анхой, Хуан Карлос, Фредерик Дею, Мигел Надал, Санчес Хара, Яри Литманен, Георге Попеску, Сержи Бархуан, Андони Гойкоечея, Хулио Салинас, Сантиаго Ескеро

другари на Стоичков : Ивко Ганчев, Емил Кременлиев, Петър Хубчев, Гошо Гинчев, Радостин Кишишев, Емил Костадинов, Йордан Лечков, Красимир Балъков, Христо Стоичков, Наско Сираков, Димитър Бербатов (Стоян Колев, Александър Томаш, Дончо Донев, Мартин Петров, Стилиян Петров, Даниел Боримиров, Костадин Видолов, Петър Михтарски, Васил Драголов, Бончо Генчев, Илиан Илиев, Мюмюн Кашмер)