С нов терен започна летният сезон за спортното ориентиране. Състезанието

...

Летният сезон в спортното ориентиране започна с купа 3 март

С нов терен стартира летният сезон за спортното насочване. Състезанието за купа “3 март” се организира в резерват „ Червелка “, наоколо до с. Къртожабене, община Плевен, с присъединяване на над 300 състезатели. Техническата и организационната част на надпреварата бяха обезпечени от състезателен клуб по насочване „ Север “ Плевен и туристическо сдружение „ Каилъшка котловина “ Плевен.

При мъжете в група хайлайф класирането оглави Боян Иванджиков от клуб Валди София с време 49 минути и 17 секунди. Второ място зае Иваило Каменаров от Компас Крос, който изостана на 2:27 минути, а трети стана Цветан Тодоров от клуб Бегун, приключил 8:37 минути след спечелилия.

Ясна Петрова от клуб Истрос приключи първа първа при дамите с време 56 минути и 49 секунди. Второ място зае Антоанета Дяксова от Карлък Смолян, на 5:27 минути от шампионката, а трета се подреди Антония Георгиева от клуб Бегун, на 16:41 минути.