С минимална победа с 1:0 се завърна ЦСКА в Европа

...

Минимална, но чиста победа при завръщането на ЦСКА в Европа

С минимална победа с 1:0 се завърна ЦСКА в Европа след четиригодишна пауза. „Червените“ надделяха „Рига“ с 1:0 след прословут гол на Тиаго Родригес  в първи мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа. След 11 години още веднъж „ Българска войска “ одобри мач от евротурнирите. Последният път, когато това се случи, бе против „ Тулуза “ при равенството 1:1, лишило отбора от място в груповата фаза на УЕФА. Сега секторите „ А “ и „ В “ се пукаха по шевовете, а „ Г “ остана затворен, защото към момента няма седалки.

Официален дебют отпред на „ армейците “ записа новият ментор Нестор Ел Маестро. Сърбинът с британско поданство заложи на стража Витаускас Чернаускас пред новото попълнение Данте Стипица. В центъра на защитата пък си партнираха капитанът Николай Бодуров и Божидар Чорбаджийски. Ляв бек бе Джеферсон, а отдясно първи минути за тима записа Борис Секулович, някогашният състезател на „ Слован “ (Братислава). Дебют направи още португалецът Жоржиньо, а измежду титулярите бе и 17-годишният гений Валентин Антов. Треньорът на отбора обаче бе лишен от характерен нападател след продажбата на Фернандо Каранга. Именно Тиаго пое тази роля, а по крилата „червените“ разчитаха на Енрике и Жоржиньо.

Двубоят стартира с едноминутно безмълвие в пачет на умрелия по-рано денем именит някогашен футболист на „ алените “ Димитър Марашлиев. Срещата мина под самодейността на ЦСКА, само че като цяла рядко успяваше някой от двата отбора да стигне до чисто състояние за гол.
Първата по-сериозна обстановка се откри още в 8-ата минута, само че изненадващо това бе пред вратата на Витаутас Черняускас. Литовецът обаче съумя да парира удара от близо на оставения изцяло непотокрит в наказателното поле Иван Енин. Последва отговор на домакините, а след хубава многоходовата офанзива Тиаго стреля, само че в ръцете на Озолс.
В самия завършек на първата част още веднъж се наложи Черняускас да показва отличния си инстикт след пропукване в отбраната на „ алените “.
След почивката пристигна и по този начин предстоящият гол за ЦСКА. Негов създател стана Тиаго Родригес след характерен за него мощен удар от близо 30 метра.
Последваха равностойни минути, в които столичани не предприемаха рисковани ходове, а гостите разчитаха на по-затворена игра. До края „червените“ потърсиха и втори гол, само че той по този начин и не падна. В последна сметка Ел Маестро дебютира с минимална, само че чиста победа. Реваншът е след седмица в Рига.
Източник: trud.bg