С късен гол ОФК Павликени победи като гост ОФК Локомотив

...

Павликени излъга Локомотив Мездра в края

С късен гол ОФК Павликени победи като посетител ОФК Локомотив Мездра на старта на шампионата в Северозападната Трета лига

Деветият през предишния сезон ОФК Локомотив загуби като хазаин с 0:1 от петия ОФК Павликени в среща от първия кръг на новото състезание по футбол в Северозападната Трета лига. Победния гол за гостите падна в заключителните минути на мача, откакто преди този момент „ железничарите “ на няколко пъти пропуснаха да стигнат до крайния триумф.

Двубоят стартира с минута безмълвие в памет на някогашния треньор на Локо Мездра в края на 80-те и началото на 90-те години на предишния век Васил Таков-Такето (1948-2020 г.), който умря през миналата седмица малко преди да навърши 72 година

През първото полувреме домакините преобладаваха на терена и сътвориха четири чисти голови положения, които обаче не съумяха да осъществят. На три пъти 100%-ови пропуски направи Лионел Матадос - на първо време той стреля с глава от непосредствена непосредственост след центриране от левия фланг на капитана Браиан Стоянов, само че вратарят на гостите Ивайло Петков избави, а след това на два пъти остана „ очи с очи “ против стража на противника, само че още веднъж не можа да го преодолее. Веднъж пък Давид Стоянов излезе на добра стрелкова позиция в пеналта, само че би неопределено по диагонала.

Павликенци заплашиха единствено един път вратата на „ червено-черните “ - обстановка, при която капитанът Цветомир Додуров засече с глава центриране от корнер, вратарят на локомотивци Кристиян Дяков обаче парира удара му.

През втората част липсваха кой знае какви голови положения. Запомниха се единствено един параболичен изстрел на Гроздан Илиев от междинна отдалеченост, който вратарят на „ жълто-черните “ мазета със сетни сили в корнер и два рискови удара на Стефан Гинчев от гостите.

Така се стигна до 86-ата минута, когато опитният Красен Трифонов проби на скорост по лявото крило и откри непокрит в наказателното поле Гинчев, който стреля от придвижване от границата на дребното наказателно поле и донесе трите точки за ОФК Павликени.

ОФК Локомотив Мездра игра в състав: Кристиян Дяков, Мартин Михайлов (78-Владимир Найденов), Генади Петров, Давид Стоянов, Васислав Димитров, Гроздан Илиев, Светослав Валериев, Николай Ковачев, Лионел Матадос, Браиан Стоянов (кап.), Мартин Димитров.

Пещера Галата - Партизан Червен бряг 0:1
Етър II Велико Търново - Левски - отсрочен заради позитивна проба за COVID-19 на състезател на домакините

В идващия кръг Локо Мездра гостува на новака в групата Левски Лом. Двубоят е на 16 август, неделя, от 18:00 часа в крайдунавския град.
.native-ad-suggested-news { position: relative; margin-bottom: 40px; width: 100%; padding: 20px 0; border-top: 1px solid #e7e7e7; border-bottom: 1px solid #e7e7e7; }.native-ad-suggested-news h2,.native-ad-suggested-news h2 a { font-weight: normal; margin-bottom: 10px; font-family: `Roboto Slab`,serif; color: #000!important; }.native-ad-suggested-news h2 { margin-bottom: 10px; }.native-ad-suggested-news.img-responsive { width: 100%; }.native-ad-suggested-news.img-wrapper { overflow: hidden; }.native-ad-suggested-news.native-ad { display: block; width: auto; height: 18px; background: #ffffff; float: left; bottom: 0; }.native-ad-suggested-news.ad-link { display: inline-block; float: right; margin-right: 4px; line-height: 8px; font-family: Roboto,sans-serif; font-size: 12px; line-height: 10px; color: #777; }.native-ad-suggested-news.barcode { display: inline-block; float: left; width: 13px; height: 10px; margin-right: 5px; border-radius: 0; max-width: 13px!important; }.video-bellow-article { position: relative; display: block; } function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `` + `  ` + decodeURIComponent(obj.title) + ` ` + `` + `` + `