С късен гол на Лионел Меси Барселона пречупи Атлетико (Мадрид)

...

Меси изведе "Барселона" до успех в сблъсъка с "Атлетико"

С късен гол на Лионел Меси " Барселона " пречупи " Атлетико " (Мадрид) в дербито на 15-ия кръг в Ла Лига. Каталунците се постановиха с 1:0 във визитата си на " Уанда метрополитано ", което им разреши да останат на върха в класирането.

" Барселона " има 31 точки, с колкото е и " Реал " (Мадрид), като двата отбора разделят първата позиция. Трети е " Севиля " с 30, а " Атлетико " остана едвам шести, като има шест точки по-малко от каталунците.

Победата е първа за " Барселона " на новия стадион на " Атлетико ", откакто предходните два мача приключиха 1:1.

Дербито на кръга в Испания предложи доста страсти. През първата част " Атлетико " имаше по-чистите положения, като удари греда, а един път и Марк-Андре тер Стеген трябваше да се намесва уверено след изстрел с глава на Алваро Мората.

" Барселона " имаше преимущество след почивката, като не разреши на " Атлетико " да насочи нито един прецизен удар за вторите 45 минути. Каталунците действаха по-агресивно, само че макар натиска си не успяваха да стигнат до гол.

Всичко се промени в 86-ата минута, когато Меси потегли през центъра на терена, направи двойно подаване със Суарес и с хубав изстрел с левия крайник осъществя - 0:1.