С изключителният интерес, истинско дерби, красиви попадения, пределна мотивация и

...

Лидерите показаха зъби и поделиха точките

С изключителният интерес, същинско дерби, красиви попадения, пределна мотивация и доста добра работа на съдиите ще се запомни дербито на Областната футболна група сред Свиленград II и АФК Хасково. Двубоят приключи 2:2, като се игра на помощното игрище на Басейна, следен от над 200 фенове.
Гостите започнаха доста интензивно и откриха още в 4-ата минута от дузпа, която осъществя най-опитния състезател в мача Кирчо Крумов. Свиленградчани отразиха още офанзиви от първичния напън и на своя страна започнаха да поглеждат към вратата на Васил Христов. Резултатът не закъсня и в 22-ата минута, след неопределено изчистване на топката от бранител на Хасково, тя попадна на крайници на Петър Вълков, който от воле едвам не скъса мрежата за 1:1.
През втората част гостите се пробваха да задържат кълбото повече в тяхно притежание и по този начин стигнаха да втори гол в 61-ата минута. Той обаче бе оспорван от играчи и аудитория, който остана с усещане, че преди него Христо Христов е бил в засада. Съдията Стилиян Димитров утоли пристрастеностите с 3 жълти картона и срещата продължи все по този начин напечено. Това не бе всичко в този мач. В 77-ата минута Йордан Лозанов от Свиленград тресна такава бомба от 30 метра, която завари вратаря на гостите неходготвен и изравни статуквото. 160 секунди преди този момент Станислав Стефанов от Хасково и Чавдар Христов от Свиленград се наплюха взаимно и потеглиха към съблекалните с директни червени картони. До края на срещата и двата тима имаха благоприятни условия да вкарат, само че по този начин и не го сториха.
В останалите срещи: Бенковски победи с 3:2 Герганин извор в Симеоновград, Топлика надигра с 3:1 гостуващият Извор (Горски извор), а Раковски и Хеброс (Харманли) направиха 1:1 в Ивайловград, наедно 2:2 приключи и мачът сред Тенджа и Любимец 2018 играна в село Срем./Марица