С голове на Джошуа Кинг и Лис Мусе през второто

...

Борнемут не бие само силните

С голове на Джошуа Кинг и Лис Мусе през второто полувреме Борнемут обърна с 2:1 Стоук Сити и продължи мощната си серия в Премиър лийг. " Черешките " са непобедени в 7 следващи мача и към този момент заемат 9-о място в класирането. Гостите откриха рано посредством Джердан Шакири, само че в последна сметка затвърдиха наклонността да играят едва на непознат терен и записаха първа загуба под управлението на Пол Ламбърт. " Грънчарите " останаха с 24 точки и се смъкнаха на 18-ата позиция в таблицата.

До наскоро Борнемут беше измежду последните три в класирането, само че след това пристигнаха невероятните резултати против лондонските Арсенал, Уест Хам и Челси. " Черешките " взеха 7 точки от тези мачове, а успеха на " Стамфорд Бридж " с 3:0 в средата на седмицата ще се помни дълго.
Headline team news ahead of our @premierleague game against @stokecity.

Unchanged from midweek
Wilson starts up top
Stanislas and Ibe in support

— AFC Bournemouth (@afcbournemouth) 3 февруари 2018 година Еди Хау предстоящо заложи на същите 11, които започнаха при разгрома против Челси. Калъм Уилсън водеше офанзивата, а Джордън Айб и Джуниър Станислас му помагаха от втора позиция. По фланговете действаха Райън Фрейзър и Чарли Даниълс.

Стоук се показва доста едва като посетител през сезона и преди този мач имаше 30 позволени гола надалеч от вкъщи - повече от всеки различен тим в лигата. След идването на Ламбърт " грънчарите " записаха две следващи сухи мрежи против Хъдърсфийлд и Уотфорд, само че се намираха единствено на точка от зоната на изпадащите.
3changes for today's @premierleague game against @afcbournemouth.@GeoffCameron and @petercrouch start, while Badou Ndiaye is handed his debut.

STARTING XI: Butland; Bauer, Shawcross, Zouma, Pieters; Cameron; Shaqiri, Allen, Ndiaye, Choupo-Moting; Crouch.#SCFC pic.twitter.com/ywrPsmMB8u
— Stoke City FC (@stokecity) 3 февруари 2018 година Новото попълнение Папа Алиуне Ндиайе стартира като титуляр в средата на терена, Джердан Шакири и Ерик Максим Чупо-Мотинг действаха по крилата, а в предни позиции бе Питър Крауч, който размени в стартовия състав Маме Бирам Диуф.

Джердан Шакири насочи първия рисков удар в 5-ата минута, само че той беше блокиран от Стийв Куук. Секунди по-късно нисичкият швейцарец се оказа непокрит на далечната греда и засече с глава центриране на Ндиайе, давайки ранен задатък на Стоук.

Лошите вести за домакините продължиха с травмата на Куук, който трябваше да бъде наложително сменен от Джошуа Кинг. В 18-ата минута Крауч се опита несполучливо да трансферира Асмир Бегович, а в 21-ата Ндиайде стреля на сантиметри от задачата.

До края на полувремето Борнемут провежда няколко положителни офанзиви и преди една от тях беше покрай изравняването, само че Ерик Питерс се намеси и резервира преднината на гостите. В 45-ата минута Джак Бътланд направи първото си значимо избавяне, избивайки удар на Джуниър Станислас.

След почивката " черешките " преобладаваха и в 48-ата минута Кинг шутира мощно, само че още веднъж Бътланд сподели безспорната си класа. Малко по-късно дебютантът Нидайе можеше да вкара втори гол за Стоук след центриране на Моритц Бауер, само че прати топката в навън.

Макар най-вече да се бранеха, контрите на " грънчарите " бяха доста рискови и Питър Крауч на два пъти пропусна да усили задатъка на своя отбор.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Премиър лийг 26 кръг, събота 3 февруари  Борнемут 2:1краен резулат  Стоук Сити