С гол на Хари Кейн победи с 1:0 Кьолн като

...

Кейн вкара рекорден гол, Байерн би Кьолн

С гол на Хари Кейн победи с 1:0 Кьолн като посетител в първи мач от 12-ия кръг на Бундеслигата. Английският национал се разписа в 20-ата минута, довкарвайки топката след удар на Ерик Максим Чупо-Мотинг. Той се разписа за 18-и път в Бундеслигата от началото на сезона.

По този метод Кейн стана първият англичанин вкарал толкоз доста голове в Германия в един сезон. Досега.

Баварците можеха да запишат и доста по-изразителна победа, само че направиха куп невероятни пропуски. Роля за това имаше и вратарят на домакините Марвин Швабе, избавил всичко, което можеше. Десетина минути преди края и гредата оказа помощ на Кьолн след удар на Кингсли Коман.

С успеха Байерн се завърна на върха в класирането най-малко за няколко часа. Тимът на Томас Тухел има 32 точки, една повече от втория Байер Леверкузен. Леверкузен гостува на Вердер Бремен. Кьолн е на последното 18-о място с едвам 6 точки и единствено девет вкарани гола.
Източник: flashnews.bg