С два късни гола Левски спечели девета победа от началото

...

"Левски" изстрада труден успех над "Арда" на "Герена"

С два късни гола " Левски " завоюва девета победа от началото на сезона в Първа лига, надигравайки " Арда " с 2:1. Успехът над новака в елита не пристигна по никакъв начин елементарно, като до 70-ата минута отборът на Петър Хубчев не можеше да стигне до попадение.

Хали Тиам беше прецизен в 70-ата минута, а 10 по-късно се разписа и Станислав Иванов за триумфа на сините. Гостите от Кърджали върнаха едно попадение посредством Пламен Крумов от директен свободен удар.

Победата разреши на " Левски " да резервира разликата до водача " Лудогорец " от четири точки. Това беше и четвърти следващ домашен триумф за сините.

През първата част " Левски " имаше няколко преференциални положения, само че при най-хубавата опция вратарят на " Арда " Иван Караджов избави удар на Тиам. Малко по-късно пропуск направи и Найджъл Роберта.

© LAP.BG

Второто полувреме още веднъж мина под знака на напън от домакините. " Арда " обаче беше доста рисков при контраатаките си и един път даже удари греда. " Левски " имаше и искания за дузпа, когато Паулиньо беше съборен в наказателното поле от Диян Лозев.

Все отново в 70-ата минута с удар от към 25 метра минал през редица играчи, Тиам изненада Иван Караджов. Вратарят на " Арда " нямаше късмет да реагира при изстрела по тревата и " Левски " поведе.

Десет минути преди края на срещата сините стигнаха и до втори гол, което успокои домакините. Резервата Дени Алар откри Станислав Иванов, а младият нападател с мощен шут от точката на дузпата направи 2:0.

В заключителните минути времето на " Арда " стигна единствено за почетно попадение. То беше дело на Пламен Крумов от директен свободен удар в добавеното време.
Източник: dnevnik.bg