С драматична загуба започна второто участие на олимпийски игри на

...

Драматична загуба за сестри Стоеви в първия им мач в Токио

С трагична загуба стартира второто присъединяване на олимпийски игри на българските бадминтонистки Стефани и Габриела Стоеви. Двете сестри отстъпиха в Токио с 1:2 (23:21, 12:21, 21:23) гейма на петите в международната класация Ким Со-йон и Кон Хи-йонг от Южна Корея.

В първата част българките демонстрираха постоянна игра и поведоха, само че по-късно съперничките им безапелационно изравниха. Третият гейм беше най-оспорван. До края двукратните европейски шампионки сестри Стоеви се надяваха, че успеха ще е в техния актив, само че азиатките демонстрираха класа и в заключителните секунди измъкнаха триумфа.

Снимка: Reuters

Следващият мач на сестри Стоеви от груповата фаза на шампионата по бадминтон на олимпийските игри е на 26 юли. Към четвъртфиналите в конкуренцията не престават единствено класиралите се на първите две места двойки в четирите групи.

В Рио де Жанейро преди 5 години сестри Стоеви реализираха 1 победа и записаха 2 загуби, като не съумяха да се доберат до елиминациите.

Другата българска представителка в бадминтона - Линда Зечири, стартира присъединяване си на Игрите в Токио на 27 юли.
Източник: btvnovinite.bg