С десет души отборът на Ница записа победа с 3:0

...

Десетима от Ница се разправиха с Брест

С 10 души тимът на Ница записа победа с 3:0 над Брест като посетител и излезе най-малко краткотрайно на второ място в класирането на френската Лига 1. Каспер Долберг даде задатък на отбора от Лазурния бряг още в 13-ата минута, само че в 20-ата гостите останаха с човек по-малко поради пряк червен картон на Морган Шнайдерлин.

С 10 души отборът на Ница бе заставен да се брани до края, а вратарят Валтер Бенитес се отличи със серия основни намеси и приключи мача с общо 10 спасявания.

Макар че играха в понижен състав 70 минути, гостите стигнаха до още два гола. Те пристигнаха в самия завършек на срещата. В 79-ата минута Амин Гуири откри в наказателното поле Анди Делор и алжирецът повиши на 2:0, а крайното 3:0 бе завършено от Гуири в последната минута на добавеното време.

С триумфа събра 36 точки, колкото има и третият Олимпик Марсилия. Лидер е тимът на Пари с 46 точки. е на 12-о място с 25 точки.

Снимка: OGC Nice / Twitter