С човек по-малко Виляреал беше на косъм от победа при

...

Три дузпи, червен картон и късен гол направиха интересен мача на Виляреал

С човек по-малко Виляреал беше на косъм от победа при гостуването си на Уеска, само че в продължението позволи попадение за крайното 2:2. Така “жълтата подводница” рискува да се озове измежду изпадащите, в случай че в понеделник Атлетико Билбао завоюва своя мач. Домакините пък не престават да са последни със единствено една победа от 16 дуела.

Двубоят беше трагичен и с изключение на късната драма предложи три дузпи и един червен картон.

Кучо Ернандес изведе Уеска напред в 44-ата минута от углавен удар, отсъден за нарушаване против Гонсало Мелеро. В 63-ата минута обаче Карлос Бака възвърне равенството - също от 11-метров удар, нарушаването за който беше малко подозрително.

Само две минути по-късно Мелеро завоюва нова дузпа за Уеска, а задържалият го за фланелката Марио Гаспар беше изпъден за втори жълт картон. Въпросният Мелеро се нагърби с осъществяването този път, само че вратарят Серхио Асенхо избави.

Така пред арагонци се откри опция да преследват успеха с човек повече, само че те бяха неприятно сюрпризирани в 81-вата минута, когато Жерард Морено ги наказа - 2:1 за Виляреал.

Късният им напън докара до безредие и рикошет, след който топката спря в мрежата, а попадението беше записано на името на италианеца Самуеле Лонго.
Longo strikes at the death to earn a big point for @SDHuesca! #HuescaVillarreal 2-2 pic.twitter.com/CPjdHtQLZi
— LaLiga (@LaLigaEN) December 16, 2018 СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 16 кръг, неделя 16 декември  Уеска 2:2краен резулат  Виляреал