С четири гола на звездата на Ювентус Кристиано Роналдо, във

...

Португалия размаза Литва, Роналдо с четири гола

С четири гола на звездата на Ювентус Кристиано Роналдо, във вчерашния състав на Португалия съкруши като посетител отбора на Литва с 5:1, предава gong.bg.

Роналдо откри головата си серия още в 7-ата минута от дузпа, свирена за игра с ръка на Маркус Палионис. В 28-ата при първата си по-интересна обстановка Литва изравни, когато Витаутас Андриушкевичус означи с глава след центриране от корнер. В 62-ата минута седмицата на Ювентус насочи слаб удар по земя, вратарят Ернестас Шеткус мазета топката, тя обаче тупна върху рамото му, прескочи го и влезе във вратата за 2:1. Само три минути по-късно Роналдо оформи своя хеттрик. Той засече центриране на Бернардо Силва.

В 76-ата още веднъж Силва асистира на Кристиано, който се разписа за четвърти път в мача. Той напусна терена 79-ата минута, само че гостите стигнаха и да пети гол. Вилиам Карвальо оформи крайното 5:1 в добавеното време на мача.
Източник: fakti.bg