С автогол в добавеното време тимът на Украйна триумфира с

...

Автогол качи Украйна на първо място

С автогол в добавеното време отборът на Украйна победи с 2:1 при визитата си на Люксембург във втория си мач от Група В на евроквалификациите. Три дни по-рано гостите бяха измъкнали и 0:0 от Португалия на непознат терен, с което към този момент са водачи в групата.

Напълно съгласно упованията отборът на Андрий Шевченко срещна доста компликации против домакините, които все по-често демонстрират, че към този момент не са оня непретенциозен противник от предишното.

Футболистите на Люксембург даже поведоха посредством нападателя си Давид Тюрпел в 34-ата минута.
The feeling of scoring

Luxembourg's Dave Turpel #EURO2020 pic.twitter.com/qe614ZYAeZ
— UEFA EURO 2020 (@UEFAEURO) March 25, 2019 Шест по-късно украинците изравниха след ювелирен пас на Александър Зинченко към Виктор Циганков, който съумя да забие дебютното си попадение за националния отбор.

И двата тима търсеха успеха след почивката, като дори тези на Люксембург насочиха повече изстрели в очертанията на вратата. В продължението обаче Жерсон Родригес имаше нещастието да си забие автогол за крайното 1:2.

.@Azinchenko17 for Ukraine v Luxembourg. #ManCity pic.twitter.com/w4PeGR733n
— ManCityPhotos (@ManCityPhotos) March 25, 2019
Дори и с тази загуба домакините остават пред Португалия в класирането, тъй като в първия кръг надделяха Литва с 2:1.

В идващия кръг на 7 юни Люксембург гостува на литовците, а Украйна приема Сърбия.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
ГЛЕДАЙТЕ ТУК ЕВРО 2020 2 кръг, понеделник 25 март  Люксембург 1:2краен резулат  Украйна