С 10 юноши в състава Черно море победи Созопол с

...

Черно море дрънна Созопол с 10 юноши

С 10 юноши в състава Черно море победи Созопол с 2:0 в контролна среща, играна на стадион " Тича " във Варна. През първата част домакините бяха по-активният тим, само че не съумяха да основат доста голови обстановки. Резултатът откри Патрик Андраде в 24-та минута от дузпа, като минута преди този момент реферът отсъди наказателния удар за нарушаване против Исмаил Иса.

В 57-та минута Виктор Попов стреля по земя от границата на наказателното поле, само че вратарят на гостите Росен Андонов съумя да улови топката. В ответната офанзива Радослав Байчев от гостите стреля доста рисково диагонално отдясно, само че вратарят Иван Дюлгелов съумя да мазета топката в корнер. В 62-та минута Ариф Ферадов направи независим пробив като мина през няколко играчи на Черно море и стреля технично, само че за шанс на домакините топката мина над вратата.

В 64-та минута Росен Стефанов засече топката с глава след центриране от корнер, само че тя мина на сантиметри настрана от вратата. Минута по-късно Ареф Ферадов стреля доста мощно диагонално отдясно, само че шансът още веднъж бе за Черно море и топката се отби в напречната греда. В 66-та минута домакините удвоиха преднината си. Илиан Илиев-младши бе изведен в отлична позиция и подаде към Исмаил Иса, който вкара втория гол за домакините в мача.

В 73-та минута Илиан Илиев-младши напредна с топката и стреля рисково от границата на наказателното поле, само че вратарят на гостите Росен Андонов избави.

Съставът на Черно море в срещата: Иван Дюлгеров, Стефан Станчев, Росен Стефанов, Виктор Попов /59-та мин. Николай Златев/, Мартин Дичев, Патрик Андраде /70-та мин. Калин Георгиев/, Петър Вуцов, Стефан Велев, Илиан Илиев-младши, Радослав Златев и Исмаил Иса /70-та мин. Паоло Пасков/.

По-късно " моряците " ще играят втората си инспекция за деня, а противник е тимът на Добруджа. Двубоят е на стадион " Младост ".