...

Руснаците сразиха САЩ на хокей с 4:0

Руснаците записаха втора победа на шампионата.

Олимпийските спортисти от Русия сгазиха Съединени американски щати в мъжкия хокеен шампионат - 4:0, и са първият сигурен пряк четвъртфиналист, предадоха организациите. Николай Прохорин вкара първите два гола, след което две шайби добави именитият Иля Ковалчук, повел като водач съветския отбор. Попаденията му го направиха рекорден изпълнител на Русия в олимпийски игри - 12 точни удара. Досега номер едно с 11 гола бе Павел Буре, именуван Руската ракета. Американците се биха крепко на леда, тъй като мачът си е класика в подтекста на историята на хокейните борби в олимпийската история. На няколко пъти имаше конфликти, замяна на удари даже, само че игрово съветският отбор явно бе по-силен. Той продължава да е и любимец на букмейкърите за купата в ПьонГчан. Олимпийските спортисти от Русия са пряк четвъртфиналист, няма да играят плейоф. Словения се наложи с дузпи над Словакия с 3:2 и трите тима - тези два плюс Съединени американски щати, отиват на баражи. В друга от трите групи през днешния ден Чехия победи с дузпи Канада с 3:2, с цел да застане на върха с пет точки. Канадците са с 4, а Швейцария има 3. В неделя " кленовите листа " срещат домакина Корея, а чехите и швейцарците ще се вкопчат в борба. В третото каре Финландия и Швеция се изправят в неделя, като имат по 6 точки, а Германия и Норвегия (също ги чака директен дуел) са с 0. След тези дуели ще са ясни плейофите, както и кои са директните четвъртфиналисти.
Повечето медии за следващ път припомниха, че американските звезди от Националната хокейна лига (НХЛ) не вземат участие на Олимпиадата, откакто притежателите на 30-те клуба в лигата не се съгласиха да пресечен шампионата за трите седмици, в които ще продължат зимните игри в ПьонГчанг.