Руснакът Евгени Белов спечели интервалния старт на 15 километра свободен

...

Евгени Белов спечели интервалния старт на 15 км от СК в Давос

Руснакът Евгени Белов завоюва интервалния старт на 15 километра свободен жанр от Световната купа по ски-бягане в швейцарския зимен център Давос.

Белов финишира за 35:52.5 минути и записа първия триумф в кариерата си за Световната купа.
На 0.9 секунди втори остана Морис Манифика (Франция), а трети на 4.5 секунди приключи Мартин Йонсруд Сундби (Норвегия).
Белов е измежду групата съветски спортисти, които сполучливо апелираха доживотното си наказване пред Спортния трибунал (КАС) за нарушение на антидопинговите правила по време на олимпийските игри в Сочи 2014.

Die diesjährigen Sieger #davosnordic pic.twitter.com/aGUZ3hKLgy
— DAVOS NORDIC (@davosnordic) 16 декември 2018 година Двама българи участваха в надпреварата. Веселин Цинзов е 78-и с 38:53.4 минути, а Мартин Пенчев - 98-и с 42:21.1 минути.
В генералното класиране за Световната купа води Александър Болшунов от Русия с 367 точки, който не взе участие в днешното съревнование. В класирането следват норвежците Шур Рьоте с 329 и Емил Иверсен с 328 точки.
Състезателите по ски-бягане имат две седмици отмора до 29 декември, когато стартира конкуренцията " Тур дьо Ски ". View this post on Instagram
Congrstulations to the 15km men's podium @davosnordic Evgeniy Belov RUS Maurice Manificat FRA (+0.9) Martin Johnsrud Sundby NOR (+4.5) #fiscrosscountry

A post shared by FIS Cross-Country World Cup (@fiscrosscountry) on Dec 16, 2018 at 4:01am PST