Руснакът Данил Медведев сътвори сензацията в полуфиналите на турнира от

...

Руска сензация в Синсинати

Руснакът Данил Медведев сътвори сензацията в полуфиналите на шампионата от сериите Мастърс в Синсинати. За 103 минута той съумя да победи миналогодишния първенец и сегашен №1 в света Новак Джокович с 3:6, 6:3, 6:3. За Медведев това ще е втори " Мастърс " край в кариерата му досега. Миналата седмица той игра за купата в Монреал, само че загуби на финала от Надал. Това бе и пети мач сред Джокера и руснака, както и втора победа за младия играч. Първият сет бе решен от единствен пробив в шестия гейм, а във втория сет всичко още веднъж се реши от един пробив, само че този път в интерес на руснака, който падна в осмия гейм. В третия сет Медведев имаше по-лесна задача и проби два пъти сърбина, с цел да стигне до триумфа. Той проби първо в третия и по-късно в деветия гейм. В спор за трофея в неделя среще понеделник той ще се изправи против Давид Гофен (Бел), който победи на полуфинала Ришар Гаске с 6:3, 6:4.
Източник: standartnews.com