Руснакът Андрей Рубльов и италианецът Фабио Фонини се класираха на

...

Рубльов и Фонини се класираха на 1/2-финалите в Белград

Руснакът Андрей Рубльов и италианецът Фабио Фонини се класираха на полуфиналите на шампионата на клей в Белград от сериите АТП 250. По този метод те се причислиха към сърбина Новак Джокович и руснака Карен Хачанов, които още в четвъртък си подсигуряваха място в топ 4.

Поставеният под номер 2 в схемата Рубльов нямаше усложнения против японеца Таро Даниел и го надигра с 6:3, 6:3 за час и 16 минути игра. Рубльов имаше преимущество в безусловно всички съставни елементи от играта, не позволи да загуби подаването си нито един път и даде единствено една опция за пробив на Даниел в целия мач, която пристигна още във втория гейм.

За място на финала Рубльов ще играе с Фонини, който срещна много повече усложнения против германеца Оскар Оте, само че въпреки всичко го победи със 7:5, 6:4.