Руският Краснодар поднесе най-голямата изненада в третия предварителен кръг на

...

Краснодар хвърли бомбата на Драгао

Руският Краснодар сервира най-голямата изненада в третия прелиминарен кръг на Шампионската лига, откакто отстрани обичаен участник в конкуренцията като Порто. В първата среща в Русия португалците завоюваха с 1:0 с късен гол на Оливейра и излязоха като любимец за продължение напред. Това, което се случи на " Драгао " обаче, надмина и най-оптимистичните упования на последователите на " биковете ". Гостите поведоха още в третата минута посредством Тони Вилхена. Само 10 по-късно Сюлейманов повиши на 2:0 за гостите. Отново той направи резултата типичен в 34-ата минута. Шокът за домакините беше цялостен. Те въпреки всичко съумяха да се активизират и през втората част стигнаха до 2:3 посредством Зе Луиш (57) и Диас (76), само че не стигнаха до равнене. Така Краснодар се класира за плейофите в Шампионската лига, в които ще се изправи против гръцкия Олимпиакос, отстранил Истанбул ББ. Шампионска Лига 3 кръг, вторник 13 август  Порто 2:3краен резулат  Краснодар