Руският баскетболен отбор на ЦСКА Москва записа 11-а поредна победа

...

ЦСКА Москва записа 11-а поредна победа в Евролигата

Руският баскетболен тим на ЦСКА Москва записа 11-а поредна победа в Евролигата по баскетбол за мъже. Тимът завоюва като посетител против Вильорбан (Франция) с 87:78 (21:15, 25:26, 20:19, 21:18) в среща от 16-ия кръг на шампионата.

Майк Джеймс изигра страховит мач за ЦСКА Москва и се отличи с 31 точки и 6 асистенции.
За домакините Гершон Ябуселе осъществя 16 точки и завоюва 6 битки.
ЦСКА е водач в класирането с 13 победи от 16 мача. Френският отбор е на 15-а позиция с баланс 5-10.

Израелският първенец Макаби Тел Авив победи гостуващия гръцки Панатинайкос с 89:81 (21:12, 20:18, 18:22, 30:29). За домакините това е четвърти триумф в последните пет мача.
Скоти Уилбекин се отличи с 22 точки за Макаби, а по 13 прибавиха Илайджа Брайън и Отело Хънтър з борби).

Страхотен мач за Панатинайкос направи Неманя Недович, който осъществя рекордните в кариерата си 39 точкчи, а гостите стопиха пасив от 16 точки и се приближиха до две от противника в последната четвърт, само че не съумяха да стигнат до поврат.

Макаби има баланс 7-9 и е 11-и в класирането, а Панатинайкос с 5 победи и 10 загуби заема 14-а позиция.

Реал Мадрид разгроми АЛБА Берлин с 91:62 (19:18, 26:12, 27:14, 19:18) и записа 10-и триумф в последните си 11 мача в шампионата.
Испанците са с 11-5 на трето място в подреждането, а Алба имат 6 победи и 9 загуби и са 13-и.
Реал водеше с 19:18 след 10 минути, само че по-късно усилиха преднината си на 45:30 на почивката и 72:44 след третата част.
Уолтър Таварес вкара 16 точки и завоюва 11 битки за домакините от Мадрид. Усман Гаруба добави 15.
По 13 точки за немския отбор осъществиха Маодо Ло и Люк Сикма.

Останалите четири мача от кръга са по-късно през днешния ден, а Олимпиакос с Александър Везенков гостува на Фенербахче.