Руската Суперлига по волейбол при мъжете и жените окончателно приключи

...

Пламен Константинов изведе Локомотив до шампионската титла на Русия

Руската Суперлига по волейбол при мъжете и дамите дефинитивно завърши за сезон 2019/2020 поради пандемията от ковид.

Това решение бе взето през днешния ден на съвет на съветската волейболна федерация, оповестява пресслужбата на централата. За крайното класиране се взема моментната класификация на тимовете в шампионата преди финалната шестица.

Така за първенец при мъжете бе разгласен Локомотив (Новосибирск), който е воден от някогашния селекционер на България Пламен Константинов. Клубът от Новосибирск завоюва постоянния сезон в Суперлигата и трябваше да бъде хазаин на финалната шестица в шампионата.

С това отборът на Локомотив (Новосибирск) победи за първи път в своята клубва история с купата в Русия.

„ Жалко е, че заради условия не успяхме да проведем Финалната шестица и да споделим насладата от успеха дружно с нашите почитатели, разясняват на формалната страница на клуба.

При дамите волейболистките на Динамо (Казан) приключват със златните медали. Представителките на Казан завоюваха постоянния сезон. Също по този начин те взеха и първия мач от полуфиналите против Динамо (Москва).