Руската авиокомпания "Аерофлот" отне точките за вярност на пътник, излъгал

...
Руската авиокомпания "Аерофлот" отне точките за вярност на пътник, излъгал
Коментари Харесай

Руснак загуби самолетните си точки заради дебелия си котарак

Руската самолетна компания "Аерофлот " лиши точките за честност на пасажер, излъгал за тежестта на своя котарак, с цел да го вземе със себе си в самолета, заяви Агенция Франс Прес.

Михаил Галин се похвали във Facebook по какъв начин е надхитрил самолетната компания, откакто котаракът му Виктор се оказал доста тежък, с цел да го съпровожда в салона на самолета от Латвия за Владивосток със прекъсване в Москва.

"При премерването животното тежеше повече от 10 кг, а границата на "Аерофлот " за полет в салона е 8 кг " - изясни младият мъж.

Изолираха котарак, провел бягства от подслон за животни

За да не остави любимеца си в багажното, Михаил Галин отсрочил отлитането си от Москва и почнал да търси котка, която наподобява по същия метод, само че е по-лека. На идващия ден отишъл на летището с "котарака, двойничката му и притежателите й ". Той съумял да се записва в бизнес класа с любимеца си с помощта на тази машинация. Във Facebook Галин пуснал фотография на котарака с чаша шампанско пред него.

"Аерофлот " обаче не одобрил държанието на Галин. С наличните фрагменти от видеонаблюдението чиновници на компанията потвърдили, че Виктор е заместен при претеглянето от "подобна котка, тежаща 7 кг ". Затова е взето решение да бъдат отнети всичките му благи, а те са 400 000, което се равнява на няколко хиляди евро.

Галин не се вълнува изключително от загубата и разгласява фотография на Виктор като малко коте, когато тежестта му "все още подхожда на условията на превозвача ".

View this post on Instagram
Пост про путешествие кота Виктора получил широкий резонанс и породил доста вопросов. От частных до глобальных. Постараюсь сделать некое саммари. 1. К авиаперевозчику нет и не может быть претензий. Он выполнял свою работу по установленным правилам. Нарушил правила я и я в этой обстановки не прав, без значение от мотивов побуждения. Правила созданы чтоб им следовать, а не нарушать и под каждым правилом существует основа. Точка. 2. Дамы заводчицы животных утверждают, что след това моей изявления в аэропорту стали тщательно измерять переноски для животных и взвешивать, создавая тем самым дополнительные сложности. Позволю не согласиться. К перевозке животных строго стали подходить до моей изявления. Именно с этим мне пришлось столкнуться. Это и послужило поводом для заметки. 3. Ряд экспертов утверждает что лишние 2 кг в переноске критичны так по какъв начин - Во время турбулентности сумка с животным может летать по салону и наносить травмы. - Утяжеленная сумка может мешать эвакуации пассажиров в случае экстренной обстановки. Немного дополню познания экспертов - Пассажира с животным сажают у окна для того, чтобы он с животным не стал помехой в случае экстренной обстановки. Таким образом, сумка никому не блокирует выход. - Во время взлёта, посадки и турбулентности сумка с животным пристёгивается к пассажиру дополнительным ремнём и поэтому не будет летать по салону. В этом случае бОльшую опасность представляет ручная кладь. 4. Существует ли техническая возможность провоза животных весом больше 8 кг в салоне и безвредно ли это? Технически, такая возможность существует и в ряде западных стран, где к сигурности относятся очень строго, допускается перелёт пассажира с животным психологической поддержки без значение от веса. 5. Почему вы отказались сдавать животное в багаж? Для животных существует отдельный отсек и им там удобно. Наверняка так и есть, само че коту было очень плохо на коротком перелёте, я не имел никаких моральных прав отдать его в багаж на 8 часов, с учётом того, что нередки случаи когда животные в багаже погибали. #викторthecat #бронебагаж ПРОДОЛЖЕНИЕ

A post shared by Mikhail Galin (@mikhail_galin) on Nov 10, 2019 at 9:33pm PST
Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР