Русия победи Финландия с 1:0 в мач от втория кръг

...

Уелс и Русия с победи на Евро 2020

Русия победи Финландия с 1:0 в мач от втория кръг от груповата фаза в група B на UEFA EURO 2020. Победното попадение пристигна в добавеното време на първата част, а прецизен беше Сергей Миранчук. След този триумф " Сборная " към този момент има 3 точки, откакто в първия загуби от Белгия, толкоз има и Финландия. Втори за деня премериха сили Уелс и Турция. Селекцията на Уелс продължава без загуба своята случка на UEFA EURO 2020, отборът даже съумя да запише първи триумф. Отборът на Роб Пейдж победи с 2:0 Турция на „ Олимпийския стадион ” в Баку, а огромният воин за отбора бе Аарън Рамзи, който се разписа в 42-ата минута. Халфът стана значимата фигура за своите, само че преди този момент направи два феноменални пропуща против вратаря Угурджан Чакър. В петата минута на добавеното време Конър Робъртс подпечата и трите точки с попадение. В средата на второто полувреме уелсците получиха право да изпълнят дузпа след фаул на Зеки Челик против Гарет Бейл. Именно Бейл застана зад топката, само че шутира пъклен неопределено навън. Загубата прави по този начин, че ориста на Турция за продължение към елиминациите на UEFA EURO 2020 е под изключителна въпросителна. Тимът би трябвало да разчита други тимове да запишат също по две загуби, като даже те да бъдат с по-сериозна голова разлика. В идващия рунд Уелс ще срещне Италия, до момента в който Турция мери сили с Швейцария.
Източник: dnesplus.bg