Румънката Симона Халеп се класира за четвъртия кръг на силния

...

Халеп прекърши щастлива губеща

Румънката Симона Халеп се класира за четвъртия кръг на мощния шампионат по тенис на твърди кортове в Маями с награден фонд 9 милиона $. Поставената под номер 2 Халеп победи мъчно " щастливата губеща " от квалификациите Полона Херцог (Словения) с 5:7, 7:6 (1), 6:2 след 2:50 часа игра. Херцог, 93-а в международната класация, пропиля задатък от 4:2 първоначално, само че осъществя нов пробив за 6:5, след което взе първата част при личен сервис. Във втория сет Халеп дръпна с 5:3, само че словенката върна брейка, когато румънката сервираше за изравняването на резултата. Така се стигна до тайбрек, в който някогашната номер 1 в света взе първите пет разигравания и без проблеми го завоюва. Халеп въпреки всичко сподели класата си в решаващата трета част, в която осъществя ранен пробив и поведе с 3:1 и до края контролираше мача.

Така тя ще се изправи за място на четвъртфиналите против трикратната шампионка Винъс Уилямс (САЩ), която отстрани 14-ата в схемата Даря Касаткина (Русия) с 6:3, 6:1 за час и четвърт. Срещата стартира с замяна на шест следващи пробива, след което Уилямс взе идващите осем гейма по пътя си към триумфа.

Юлия Путинцева от Казахстан стигна да първи път в кариерата си до четвъртия кръг на конкуренцията след поврат против поставената под номер 11 Анастасия Севастова (Латвия) с 1:6, 6:2, 6:3 за 107 минути. Путинцева загуби безславно първия сет, само че във втория направи серия от четири следващи гейма, с цел да изравни. В решаващата трета част Севастова поведе с пробив при 3:2, само че нова серия от четири гейма прати 44-ата в света казахстанка напред. За място на четвъртфиналите тя ще се изправи против някогашната номер 1 в света Каролина Плишкова (Чехия), която надви над Ализе Корне (Франция) с 6:7 (3), 6:1, 6:4.

Китайката Ифан Ван доближи до четвъртия кръг в Маями за втора поредна година след 7:5, 6:1 над 25-ата в схемата Даниел Колинс от Съединени американски щати. Ифан Ван, която през предишния месец завоюва първата си купа в Акапулко, чака сънародничката си Цян Ван, сложена под номер 18, която се класира без игра след отказването на осемкратната шампионка Серина Уилямс (САЩ) поради болки в лявото коляно.