Розенборг постигна изключително ценна победа в 19-я кръг на норвежкото

...

Забравеният Бендтнер с великолепен гол в норвежко дерби

Розенборг реализира извънредно скъпа победа в 19-я кръг на норвежкото футболно състезание. Лидерът в " Елитсериен " завоюва като посетител дербито против Молде, правейки цялостен поврат от 0:1 до 2:1. Тимът от Трондхайм, който завоюва купата през последните два сезона, си обезпечи триумфа през второто полувреме на срещата, а начало на обрата даде една спорна персона в света на футбола - Никлас Бенднтер.

Бившият футболист на Арсенал се разписа в 73-ата минута посредством брилянтен удар с външен фалц, изпращайки топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на домакините.

— Jeppe Hejlsvig (@jephey34) August 12, 2017 За 29-годишния нападател, който в кариерата си игра също за Ювентус, Волфсбург и Нотингам, това бе 9-то попадение от началото на шампионата.

Обратът на стадион " Акер " бе приключен пет минути преди края на постоянното време, когато полузащитникът Андерс Конрадсен бе прецизен след удар с глава от непосредствена непосредственост до вратата. Единственият гол за Молде бе дело на Фредрик Брустад още в 5-ата минута на дуела.

Розенборг реализира четвърта поредна победа над един от огромните си противници, откакто не бе печелил против него в 9 поредни срещи сред юли, 2012 година, и май, 2016-та. Отборът от Трондхайм си обезпечи още по-голямо успокоение на върха в класирането с актив от 41 точки - 8 пред втория Сарпсборг и 10 пред третия Молде.
Източник: novini.bg