Рома води с 2:0 срещу Барселона в решаващия четвъртфинален мач

...

Рома на гол от чудото срещу Барселона

Рома води с 2:0 против Барселона в решаващия четвъртфинален мач реванш от Шампионската лига на стадион „ Олимпико “. Рома поведе с гол на Един Джеко в 6-та минута. Даниеле Де Роси вкара дузпа в 58-та минута и направи резултата 2:0.

През първото полувреме Рома имаше превъзходство и надигра своя противник. "Римските вълци " пресираха високо своя противник, което затрудни извънредно доста играчите на Барселона, които мъчно успяваха да управляват топката за по-дълго време. Каталунците не съумяха да наложат своя жанр на игра и действаха доста прибързано, което отвори доста положителни благоприятни условия пред футболистите на Еузебио Ди Франческо.

Барселона сътвори първата заплаха в мача в 4-та минута, когато Серхи Роберто получи добър извеждащ и излезе на добра позиция самичък против Алисон, след което стреля, само че бразилският вратар избави.

Минута по-късно имаше прикосновение сред Нелсон Семедо и Александър Коларов в наказателното поле на Барселона, само че съдията Клемен Турпен реши, че няма съображение да свири дузпа за Рома.

Барселона провежда доста рискова контраофанзива в 5-та минута. Луис Суарес получи доста добър извеждащ пас и навлезе в наказателното поле на Рома, само че се забави и по-късно сбърка с подаването.

Рома поведе в 6-та минута. Даниеле Де Роси пусна страховит извеждащ пас към Един Джеко, който се измъкна сред Жорди Алба и Самюел Умтити. Босненецът се пребори с французина, след което излезе самичък против Марк-Андре тер Стеген и не пропусна да вккара.

Лионел Меси получи добра опция да тества Алисон в 10-та минута от директен свободен удар. Аржентинецът стреля от към 24 метра, само че прати топката над напречната греда в навън.

След центриране от корнер в наказателното поле на Барселона в 14-та минута, Патрик Шик стреля рисково с глава, само че в навън. Алесандро Флоренци центрира доста добре в наказателното поле на Барселона в 29-та минута. Самюел Умтити бе изпуснал Патрик Шик, който стреля с глава, само че настрана от десния дирек на вратата на Марк-Андре тер Стеген. Три минути по-късно Раджа Наинголан се опита да шутира, само че ударът му нямаше задоволително мощ. Топката стигна до Патрик Шик, който не съумя да я овладее добре, което му попречи да стреля и отбраната на Барселона се оправи и почисти.

Рома бе доста покрай отбелязването на втори гол в 37-та минута, когато Алесандро Флоренци направи следващото доста положително центриране в наказателното поле на Барселона, където Един Джеко стреля с глава и насочи топката под напречната греда, само че Марк-Андре тер Стеген направи ужасно избавяне и мазета в корнер.

Лионел Меси получи нова опция да стреля от фаул в 41-та минута. Топката бе сложена фронтално против вратата на Алисон на 24 метра от гол линията му, само че аржентинецът стреля доста неопределено в навън.

Рома : 1. Алисон Бекер – 44. Костас Манолас, 20. Федерико Фасио, 5. Жуан Жезус – 24. Алесандро Флоренци, 4. Раджа Наинголан, 16. Даниеле Де Роси, 6. Кевин Строотман, 11. Александър Коларов – 9. Един Джеко, 14. Патрик Шик

Барселона : 1. Марк-Андре тер Стеген – 2. Нелсон Семедо, 3. Жерар Пике, 23. Самюел Умтити, 18. Жорди Алба – 20. Серхи Роберто, 4. Иван Ракитич, 5. Серхио Бускетс, 8. Андрес Иниеста – 9. Луис Суарес, 10. Лионел Меси

Стадион : „ Олимпико “

Съдия : Клемен Тюрпен