Рома води с 1:0 при гостуването на Шахтьор Донецк в

...

НА ЖИВО: Шахтьор се върна в играта

Рома води с 1:0 при гостуването на Шахтьор Донецк в първия осминафинален мач от Шампионската лига на стадион „ Металист “ в Харков. Попадението осъществя Ченгиз Юндер в 41-та минута.

Рома доминираше през по-голямата част от първото полувреме. Именно италианският тим сътвори по-чистите голови обстановки през първите 45 минути.

Александър Коларов центрира от корнер в наказателното поле на Шахтьор в 6-та минута. Топката стигна до Един Джеко, който бе сюрпризиран и не съумя да нанесе добър удар. Андрий Пятов съумя да избави удара на босненския нападател, а по-късно да избие топката с крайник. Федерико Фасио бе най-съобразителен и стреля, само че ударът му бе блокиран.

Рома провежда доста добра офанзива в 21-та минута. Диего Пероти подаде към Един Джеко, който стреля от границата на наказателното поле на Шахтьор, само че ударът му не бе задоволително мощен и Пятов избави.

Рома поведе в резултата в 41-та минута, когато Пероти комбинира с Един Джеко, а той пусна съвършен пас към Ченгиз Юндер, който бе изтърван от Исмайли. 20-годишният футболист на Рома бе изведен самичък против Пятов и не пропусна да вкара.

През сезон 2010/11 двата отбора мерят сили на същата фаза от шампионата, като тогава Шахтьор победи и в двата конфликта.

Повече от 10 години към този момент Рома не може да прескочи осминафиналите в Шампионската лига.

Шахтьор завоюва всичките си три семейства в груповата фаза на Шампионска лига, като бяха победени тимове като Наполи, Фейенорд и Манчестър Сити. В супер форма за своя отбор се намира нападателят Факундо Перейра, който за последните 12 мача е осъществил 11 попадения.

Шахтьор Донецк: 30. Андрий Пятов – 2. Бохдан Бутко, 4. Серхий Кривцов, 44. Ярослав Ракитский, 31. Исмайли – 6. Тарас Степаненко, 8. Фред – 11. Марлос, 7. Тайсон (к), 10. Бернард – 19. Факундо Ферейра

Рома : 1. Алисон Бекер – 24. Алесандро Флоренци, 44. Костас Манолас, 20. Федерико Фасио, 11. Александър Коларов – 16. Даниеле де Роси, 6. Кевин Строотман – 17. Ченгиз Юндер, 4. Раджа Наинголан, 8. Диего Пероти – 9. Един Джеко

Съдия: Уилям Калъм