Рома покори Рим след победа в дербитоОтборът на Рома спечели

...

Рома покори Рим след победа в дербито

Отборът на Рома завоюва с 3-1 против Лацио като хазаин на,,Олимпико “ в дербито на Рим.,,Вълците “ реализираха втори следващ триумф в шампионата, до момента в който,,орлите “ позволиха проваляне за първи път след четири поредни триумфа.

Срещата стартира по-добре за намиращите се в отлична форма посетители, само че удари на Луис Алберто бяха блокирани от бранители на Рома. Последва изстрел на голмайстора на домакините Един Джеко, само че той бе неакуратен. Алесандро Флоренци също бе на комфортна позиция малко по-късно, само че шутът му бе блокиран. В края на първата част Рома наказа неточност на Лацио и Лоренцо Пелегрини откри резултата.

Второто полувреме стартира по-добре за,,римляните “, само че Стефан Ел-Шаарави пропусна преференциални състояние да усили преднината на Рома. Гостите рядко получаваха преференциални шансове да изравнят, само че в последна сметка дочакаха своя миг в 67-та минута. Топ стрелецът на,,орлите “ Чиро Иммобиле възвърне статуквото. Радостта на възпитаниците на Симоне Индзаги търпя малко. Четири минути по-късно Александър Коларов върна задатъка на,,вълците. Момчетата на Еузебио Ди Франческо затвърдиха триумфа си в 86-та минута, когато централният бранител Федерико Фацио осъществя за 3:1.

По този метод Рома се изкачи на пета позиция във краткотрайното класиране на точка зад градския си противник. /БГНЕС
Източник: bgnes.com