Рома победи ХИК (Хелзинки) с класическото 3:0 в двубой от

...

Рома забрави кошмара в Разград и писа четворка на ХИК

Рома победи ХИК (Хелзинки) с класическото 3:0 в дуел от Група С на Лига Европа, игран на стадион " Олимпико ".

Успехът за " вълците " не пристигна елементарно, макар че останаха с човек повече на терена още в 15-ата минута, откакто капитанът на финландците Миро Тенхо беше изпъден с пряк червен картон.

Въпреки това, до почивката ХИК удържаха нулевото тъждество. В воин за домакините се трансформира Пауло Дибала, който се появи на почивката и се разписа след единствено 68 секунди игра. Лоренцо Пелегрини удвои, а Андреа Белоти.

Така Рома записа първа победа в групата, откакто на старта бе надвит от Лудогорец. Следващите два мача на " вълците " в шампионата са против Бетис, който е с цялостен актив от 6 точки.
 Лудогорец загуби от Бетис с 2:3 в Лига Европа