Рома победи Дженоа с 3:1 като гост в мач от

...

Рома се върна към победите след бой над Дженоа

Рома победи Дженоа с 3:1 като посетител в мач от 20-ия кръг на Серия " А ". Дженгиз Юндер и Един Джеко вкараха по един гол за успеха на " вълците ", а Давиде Бираски си вкара автогол. За " грифоните " прецизен бе Горан Пандев.

Римският клуб прекъсна серията си от две загуби и събра 38 точки, като заема четвърто място. Дженоа е предпоследен с едвам 14 пункта.

Рома поведе в резултата след шест минути игра. Джъстин Клуйверт центрира отдясно, а Дженгиз Юндер в наказателното поле засече топката във вратата.

В 44-ата минута Спинацола проби отляво и центрира, топката се удари в Бираски и влезе във вратата за 0:2.

Минута по-късно Ласе Шьоне пусна отдалечен извеждащ пас за Горан Пандев. Нападателят избяга от отбраната и преодоля вратаря на Рома за 1:2.

В 74-ата минута Джеко оформи крайния резултата. Нападателят бе открит от Пелегрини в наказателното поле, оправи се с защитник и вкара за 1:3.