Рома победи Барселона с 4:2 във втория си мач от

...

"Рома" надигра "Барселона" с 4:2 след впечатляващ обрат за 8 минути

" Рома " победи " Барселона " с 4:2 във втория си мач от International Champions Cup. " Вълците " стигнаха до трите точки, макар че изоставаха с 1:2 до 78-ата минута. Отборът на Еузебио Ди Франческо записа първи триумф в най-мащабната предсезонна конкуренция.

Каталунците започнаха вихрено дуела и откриха резултата в 6-ата минута, когато се разписа Рафиня след ефектно двойно подаване с Мунир. Въпреки превъзходството си през първото полувреме отборът на Ернесто Валверде не съумя да удържи преднината си и в 35-ата минута резултатът беше подравнен. Стефан Ел Шаарауи означи след отличен пробив на новото попълнение на Джъстин Клуйверт.

Снимка: БГНЕС

Малкъм възвърне задатъка на " блаугранас " при започване на втората част с първия си гол за новия си тим. След 60-ата минута за " Барселона " заиграха единствено представители на втория тим и последователно " вълците " поеха контрола върху дуела. Футболистите на Ди Франческо направиха цялостен поврат и осъществиха 3 попадения в границите на 8 минути. Разписаха се Алесандро Флоренци, Брайън Кристанте и Диего Пероти от дузпа.
Източник: btvnovinite.bg