Рома най-после спря негативната си серия без победа, която включваше

...

Кошмарът за Рома свърши, вълците най-накрая биха

Рома най-сетне спря отрицателната си серия без победа, която включваше седем следващи мача. Това стана с помощта на най-малък триумф над Верона с 1:0. Триумфът в срещата бе и първи за " вълците " като посетител от три месеца насам.

Верона пък по този начин и не съумя да се възползва от численото си преимущество, получено скоро след почивката. Лоренцо Пелегрини бе изпъден с пряк червен картон в 51-ата минута, само че все пак домакините нанесоха единствено един прецизен удар през целия мач.

Единственото попадение в срещата падна още в първата минута на мача и бе дело на Ченгиз Ундер, който осъществя дебютен гол за италианския отбор. Благодарение на попадението столичани към този момент имат 44 точки и изостават единствено на една от четвъртия Интер.