Родният първенец Лудогорец тръгна мощно към групите на Шампионската лига.

...

Летящ старт за „Лудогорец“ в Шампионската лига

Родният отличник Лудогорец потегли мощно към групите на Шампионската лига. С към 60% от своите благоприятни условия " орлите " сгазиха със 7:0 северноирландския отличник Крусейдърс, а можеха да вкарат и двуцифрен брой попадения във вратата на клетника О`Нийл. Това бе най-голямата победа в евроисторията на разградчани.

Главният управител на отбора Пауло Аутуори се завърна в евротурнирите след 22 години. Той заложи на безусловно същите 11, които завоюваха Суперкупата на България против Славия. На вратата бе Ренан, пред него действаше карето Сисиньо, Моци, Форстър и Натанаел. Дяков и Кампаняро бяха двамата пред тях, а офанзивата бе формирана от Вандерсон, Марселиньо, Мисиджан и централния нападател Кешерю.

Логично " орлите " започнаха по-активно дуела. В 4-ата минута Вандерсон изиска дузпа за побутване откъм гърба, само че такава не бе дадена. След това северноирландците демонстрираха своята присъща линия – грубите влизания. Кадел беше за пряк червен картон след безсрамен шпагат в краката на Кампаняро. След това Бърнс също можеше да бъде изпъден, защото настъпи Марселиньо по гърба. Все отново първенците се отърсиха от тежкото начало и Мисиджан центрира добре, само че бранител на Крусейдърс мазета. В 25-ата минута " орлите " поведоха. Сисиньо проби отдясно, направи двойно с Кампаняро и подаде към Марселиньо. Бразилецът овладя топката и с левия крайник я прати неспасяемо долния ляв ъгъл на вратаря О`Нийл. В 40-ата минута Мисиджан в жанр " Мбапе " проби през центъра отбраната на северноирландците и излезе самичък против вратаря, само че би настрана. Само секунди по-късно разградчани поведоха с 2:0. Кешерю центира по земя към Мисиджан, а в опита си да почисти топката, Браун я забоде в своята мрежа. След това румънецът опитва да вкара от фаул, само че би над вратата.

Второто полувреме стартира както приключи второто. В 54-ата минута Кешерю направи прединфарктната на Лудогорец класическа. Натанаел центрира превъзходно отляво, а Кешерю се изплъзна на Браун и с глава не остави шансове на О`Нийл. В 63-ата минута защитник на северноирландците мазета уверено удар на Кешерю. Три минути по-късно обаче нямаше какво да избави гостите. Мисиджан чукна с пета към Марселиньо, който с удар от към 25 метра по земя изненада О`Нийл – 4:0!

В 69-ата минута Крусейдърс можеше да върне един гол. Моци обаче подсети за оценки си инстикт. Той на два пъти мазета с глава от голлинията, като мелето пристигна след неточност на Ренан. В 73-ата минута резервата Якуб Шверчок вкара доста хубав гол. Той получи пас отляво от Марселиньо, овладя на гърди и с удар от въздуха с левия крайник разстреля О`Нийл. Пет минути по-късно резултатът закупи пагубен тип за гостите. Точен бе Шверчок, който се възползва от груба неточност в отбраната и останал самичък против О`Нийл го финтира и прати топката още веднъж в мрежата му. 120 секунди по-късно Натанаел центрира, топката се озова в Шверчок и той осъществя своя хеттрик без изключително напрежение – 7:0, какъвто е неговият номер – 70, съобщи Sporta.bg.