Родната състезателка по художествена гимнастичка Боряна Калейн не скри радостта

...

Боряна Калейн: Още не мога да осъзная какво постигнах

Родната състезателка по художествена гимнастичка Боряна Калейн не скри насладата си след извоюваната олимпийска квота за България по време на Световното състезание в Баку. 19-годишната софиянка реализира 4-о място в самостоятелния многобой, а Катрин Тасева заслужи още една квота за Токио 2020 поради 9-ото си място

„ В момента не мога към момента да осъзная какво тъкмо направих. Трябват ми най-малко няколко дни. Просто съм доста щастлива”, разяснява сбито Калейн.

В петък завърши самостоятелната борба при гимнастичките, като безспорна международна шампионка стана рускинята Дина Аверина. Тя стана член на елитната компания 3-кратни шампионки на планетата, в които попадат имена като Мария Гигова, Мария Петрова, Евгения Канаева и Яна Кудрявцева.

Съботният ден ще бележи началото на конкуренцията при ансамблите. Родният отбор започва борбата за медалите в многобоя от 13,30 часа българско време. NOVA SPORT ще излъчи онлайн финалите.